Video marketing – opowieść o Twojej marce

Video marketing – opowieść o Twojej marce

Wideo przestało być już produktem dla wybranych. Coraz więcej marek stosuje ten sposób promocji swojego produktu. Tak kreują pozytywny wizerunek oraz poszerzają grono odbiorców. Nie wszyscy jednak znają siłę video marketingu. Dlaczego storytelling video to najlepsze rozwiązanie i jak go wykreować?

Dawno, dawno temu, za siedmioma kamerami… tak można zacząć opowieść o treści wideo poszczególnych firm. Video marketing stał się świetnym (a także coraz bardziej powszechnym a co za tym idzie coraz tańszym) sposobem na wykreowanie ciekawych tematów z promowanym produktem w tle. Nie każdy film okaże się jednak strzałem w 10, jeżeli nie będziesz stosował się do kilku zasad.

Ważna jest opowieść

Przed nagraniem filmu trzeba mieć plan. Spontaniczne filmy to tylko złudzenie. Video marketing polega na odpowiednim określeniu grupy docelowej i stworzeniu scenariusza.

Wideo pomoże ci w pokazaniu zalet Twojej marki, dlatego trzeba pamiętać o takich z pozoru banalnych sprawach jak fakcie, że odbiorca woli, gdy produkt sprawdzi się w praktyce. Czyli? Czyli nie opowiadaj o zaletach wiertarki, tylko pokaż jak szybko i łatwo wywiercić dziurę w skale. Użytkownicy kupują oczami a video marketing bazuje właśnie na obrazie. Drugą ważną i być może błahą sprawą jest scenariusz, który nie powinien być sztuczny! Sztywna gra aktorska i źle dobrane dialogi mogą pogrzebać szanse reklamowe. Trzeba dawać szansę występującym w filmach. Doza humoru i dawka ich osobowości tylko uwiarygodni wartość Twojej marki.

Ważne jest również, że  to pierwsze sekundy decydują o tym, czy odbiorca zostanie na Twoim kanale, portalu czy stronie na dłużej. Jak zawsze ważny jest element zaskoczenia. Trzeba coś stworzyć nowego i przede wszystkim – nie zanudzić. Video marketing uczy i bawi, a przy okazji ma być wartościowy reklamowo.

Po co to wszystko

No właśnie, po co to wszystko? Video to kolejny element kreujący marki. Dziś trudno oprzeć promocję marki o same elementy graficzne. Odbiorcy, dzięki ciągłemu dostępowi do nowych mediów mogą na okrągło oglądać filmy, grafiki. To smutne, ale dzisiejszy odbiorca woli coś obejrzeć niż przeczytać. Dzięki video potęgujemy doznania estetyczne, odbiorca oprócz tego, że odbiera bodźce wizualne, odbiera też bodźce słuchowe i wciąga się w Twoją historię. Z pewnością gdybyśmy nie napisali tego postaw, a nagrali filmik dotyczący video marketingu, przyciągnąłby on większą rzesze odbiorców.