Wizytówki MultiLoft

Wizytówki MultiLoft  to ostatnio najciekawsza propozycja projektantów graficznych i drukarni, jeśli chodzi o wizytówki. Robiące duże wrażenie na klientach i odbiorcach. O co chodzi? MultiLofty to wizytówki z kolorowymi, widocznymi ze względu na grubość brzegami. Grubość wizytówki zależna jest od ilości umieszczenia kolorowych warstw papieru między awersem wizytówki a jej rewersem. Czyli prościej mówiąc są to wizytówki, w których brzegi są dużo grubsze niż w klasycznej formie, dlatego że pomiędzy jej dwiema wierzchnimi warstwami, umieszczonych zostaje kilka warstw kolorowego papieru.

Możliwe rozwiązania, co do ilości warstw papieru „pomiędzy”, tzw.:
duplex – dwie warstwy papieru
triplex  – trójwarstwowe
quadplex – czterowarstwowe.

Aby przybliżyć bardziej to jak powstają i jak są wytwarzane wizytówki Multiloft, poniżej umieszczamy fim ilustrujący powstawanie kilkuwarstwowych wizytówek, który prezentuje na swoim kanale YouTube Vivid Laminating Technologies Ltd:

Źródło: YouTube

W ofercie agencji reklamowych i drukarni, obecnie  możemy zauważyć  kolorowe „wypełniacze” wizytówek w 13 kolorach: białym, czarnym, niebieskim, żółtym, zielonym, pistacjowym, czerwonym, turkusowym, fioletowym, pomarańczowym, różowym, jasnoróżowym, ecru (waniliowym) oraz w bardzo popularnym kolorze „eco”, przypominającym naturalny karton, papier typu Kraft.

Poniżej pełna oferta agencji reklamowej Jele:

 

Na wizytówkach typu MultiLoft nie ma także problemu, aby wykonać laminowanie – matowe lub połyskujące, czy też tłoczenie wklęsłe lub wypukłe.

Możliwości stworzenia unikatowej wizytówki, wyróżniającej się, zwłaszcza grubością i jakością, przyciągającą zwłaszcza ciekawym designem „boków”, stały się coraz bardziej przystępne i coraz więcej agencji posiada je w swojej ofercie. Produkt ten nie należy do tych „tanich”, ze względu na pracę i czas, jaką należy poświęcić, aby starannie wykonać pakiet wizytówek (trzeba zwrócić uwagę na dokładne sparowanie warstw papieru – oczywiście robią to maszyny, ale mechanizm musi być naprawdę dobry). Nie rzadko wizytówki tego rodzaju określane są jako produkt luksusowy, premium.

Ciekawym rozwiązaniem, który pojawił się na rynku dla wizytówek MultiLoft są wizytówki z NFC. Po przyłożeniu do nich telefonu, czy urządzenia z NFC, na ekranie wyświetli się wskazana strona internetowa w micro chipie. Dzięki sporej grubości wizytówek Multloft mechanizm NFC, nie jest fizycznie zauważalny, ale jako reklama i ułatwienie dla klientów w znalezieniu strony firmowej, jest nowoczesnym i wartym uwagi rozwiązaniem.

Wizytówki MultiLoft są dużą gratką dla projektantów i designerów. Dzięki wielu możliwościom kombinacji kolorystycznych, łączenia wypełnień z warstwami wierzchnimi wizytówek, dodatkowymi możliwości uszlachetniania druku – tj. stosowania laminatu czy tłoczenia, designerzy tworzą nową jakość wizytówek i mogą nieco „poszaleć” w swoich kreacjach.

Przykłady ciekawych rozwiązań z zastosowaniem wizytówek Multiloft:

Źródło: Pinterest