FAQ - Jele creative - pytania i odpowiedzi, jak działamy, co robimy

FAQ

FILM
 • Po co mi film?

  Z pozoru, rzecz zupełnie niepotrzebna, ot kilka zmieniających się klatek. Tylko, że właśnie, to tylko pozory! Logowaliście się na facebooku ostatnio? Widzicie ile tam filmów? Trend na film trwa, czy to się komuś podoba czy nie. A tych co uważają, że poza facebookiem też jest życie informujemy -filmy są po prostu ładne 😉 Żyć bez nich już się nie da. W marketingu

 • Dlaczego my?

  Bo mamy ładne kamery (aparaty DSLR) i ładnie z nimi wyglądamy. A tak na serio. Mamy przeróżne doświadczenia i punkty widzenia, które zazwyczaj w odpowiednim momencie z chaosu zmieniają się w dzieło sztuki. A jak się nie zmienią to oddamy pieniądze… lub uciekniemy z nimi do Austrii. Lubimy też dobrze się bawić, a jak dostajemy za to pieniądze to już w ogóle total czad i mega odjazd

 • A co z pogodą?

  No, pierwsze sensowne pytanie. Ma olbrzymi wpływ. Naszych kamer nie narażamy
  na większe nieprzyjemności, wystarczy że muszą pracować z nami zatem w deszczu ostrym i gdy temperatura będzie niższa niż 0 stopni i wyższa niż 35, ustalamy nowy termin. Ale uwaga! Planujemy robić spot na saunie więc temperatura górna może się zmienić 😉 Druga uwaga: podchodzimy do sprawy zdroworozsądkowo i o to samo bardzo prosimy.

 • Ile to kosztuje?

  Paradoskalnie, odpowiedzi na to pytanie nie ma nawet w cenniku.
  Żeby znaleźć je we wszechświecie należy wysłać do nas maila lub zadzwonić i trochę nam o oczekiwaniach poopowiadać. W tajemnicy możemy napisać, że tani, szybcy i dobrzy…a to w przyrodzie podobno się nie zdarza.

GRAFIKA
 • Po co mi grafika?

  Podobno nie ma głupich pytań. Gdyby jednak istniały to powyższe otwierałoby ich listę.  Nawet najlepszy produkt wymaga oprawy. Najlepszy pomysł kolorów, a najlepsze wydarzenie reklamy i odpowiedniego opakowania. Masz produkt? Pomysł? Wydarzenie? Świetnie, masz treść, a my dodamy formę. Przerost formy nad treścią nie jest dobry, ale brak formy to już katastrofa.

 • Dlaczego my?

  Bo nam się to nie nudzi. Bo za dyplomami i certyfikatami stoi u nas chęć. Podchodzimy do Twoich projektów jakby były naszymi własnymi. Nie traktujemy klientów jak upierdliwców… tzn. jeśli nimi są to tak, ale wychodzimy z założenia że grunt to partnerstwo. Bierzemy pod uwagę Twoje oczekiwania i dodajemy do tego swoją kreatywność, ot co.

 • Terminowość? Terminowość!

  Pracując tu i ówdzie nasłuchaliśmy się różnych rzeczy o różnych firmach. Mamy ambitny cel i póki co go realizujemy, że terminów pilnujemy. To w praktyce oznacza, że w swojej firmie nie będziesz miał/a argumentu: graficy nawalili. Przemyśl to! Terminy wyznaczamy wspólnie i są one wypadkową: zdolności, potrzeb oraz premier na showmax’ie.

 • Czy płacę za projekt wstępny?

  Jak przebiega proces wykonania projektu? Musimy dostać zapytanie z dokładnym opisem potrzeb – tzn. najdokładniejszym jak to możliwe. Dalej kontaktujemy się, gadamy, rozmawiamy, plotkujemy, kłócimy się i zadajemy mnóstwo mniej lub bardziej sensownych pytań, które pozwolą odkryć Twoje najbardziej skrywane oczekiwania. Wgryzamy się w temat i Klienta, a dopiero później możemy zacząć tworzyć. Kiedy nasze super ekstra pomysły są już gotowe, pokazujemy je Klientom. Nie przypadły do gustu? Cóż! Nie płaczemy w poduszkę tylko pełną parą projektujemy dalej… dalej… dalej…

FOTOGRAFIA
 • Jaki rodzaj fotografii robicie?

  Główny obszar wykonywanych  przez nas zdjęć to fotografia reportażowa, eventowa oraz fotografia studyjna: produktowa i kulinarna. Ponieważ często zdarza nam się kręcić klipy z wszelkiego rodzaju imprez, eventów, konferencji, koncertów, w parze idzie reportaż zdjęciowy z tychże wydarzeń. Posiadamy także w pełni wyposażone studio, przeznaczone do robienia zdjęć produktowych, do katalogów, na strony internetowe, sklepy on-line. Ostatnio do naszych usług wprowadziliśmy zdjęcia produktowe 360 oraz 3D.

 • Czy posiadacie odpowiedni sprzęt.

  Oczywiście, posiadamy standardowe wyposażenie fotografa, czyli: aparat ;), Poza tym: lustrzanki i kompakty, obiektywy, filtry, lampy, statywy, softboxy, stoły bezcieniowe, tła….

DRON
 • Czy posiadacie odpowiednie uprawnienia?

  Tak nasi droniarze posiadają pełnoprawne Świadectwa Kwalifikacji, wydane przez Urząd Lotnictwa Cywilnego oraz ubezpieczenia. Latamy przepisowo bezpiecznie i z głową 😉

 • Czy możecie polecieć dronem wszędzie?

  Bardzo byśmy chcieli, ale niestety nie. Są wyznaczone strefy i miejsca, gdzie niestety nie można wznieść się małym samolocikiem z kamerką, np. przy lotniskach, ponieważ jest to bardzo niebezpieczne. Wiele stref zakazanych można sfilmować czy sfotografować po uprzednim otrzymaniu pozwolenia. Takie pozwolenia wydawane są dla licencjonowanych pilotów dronów – czyli dla nas także 😉

 • A jak to jest z pogodą?

  Różnie. Niestety dron nie poleci przy silnym wietrze, podczas burzy i silnych opadach śniegu, czy niskich temperaturach. Wiemy jednak, który dron dał radę podczas zimowej wyprawy na K2, dlatego niskie temperatur nie zawsze są mu straszne 😉

 • Jaka jest jakość zdjęć z drona?

  Obecnie drony wyposażone są w profesjonalną optykę, która pozwala uzyskać bardzo wysoką jakość. Zdjęcia wykonujemy najczęściej w RAW-ach i w dużej rozdzielczości, dzięki czemu mamy duże możliwości postprodukcyjne. Oprócz tego drony posiadają teraz ogromne możliwości ustawień i kontroli parametrów, tak jak w profesjonalnych aparatach fotograficznych i mogą rejestrować wysokiej jakości obrazy, nawet w nocy.

   

  : Tak. Drony na których pracujemy w Blue Dron wykonują zdięcia na matrycy o rodzielczości 20 milionów pikseli, porównywalnej do wysokiej klasy profesjonalnych aparatów fotograficznych. Mają możliwość pełnej kontroli parametrów aparatu (także kamery). Mogą utrwalać materiał nawet w nocy, oferując czułość aż do 12800 ISO. Zdjęcia komercyjne wykonujemy w formacie DNG (RAW), co umożliwia  pracę nad nimi za pomocą specjalistycznego oprogramowania w celu uzyskania najlepszej jakości zarejestrowanego obrazu.